Savon Suunta on Joroisissa, Varkaudessa ja Leppävirralla toimiva suunnistusseura.

Yhteystiedot

sasualue.jpgSavon Suunta

Kotipaikka: Varkaus
Toiminta-alue: Varkaus, Joroinen, Leppävirta
Perustettu vuonna 1955, jäseniä n. 100
Puheenjohtaja: Jukka Iivanainen, 040-9639575, jukka.iivanainen@mhy.fi

Johtokunta 2019

Varajäsenet:

Pekka Lehtiniemi, 040-7708481, pekka.lehtiniemi@suomi24.fi 
Antti Suvinen, 040-7731222, antti.suvinen@gmail.com

Jaostot 2019

Kilpailu

Kuntosuunnistus

Talous

Valmennus, nuoriso ja koulutus

Muut toimihenkilöt ja tiedot

Kilpailuihin ilmoittautumiset:
Reijo Ovaskainen, 0400-240489, reijo.ovaskainen@pp.inet.fi  

Karttavastaava:
Hannes Loikkanen, 040-8618609, hannesloikkanen@gmail.com

Seuran edustaja kokouksiin:
johtokunnan tai puheenjohtajan nimeämä henkilö

Leikekirja ja valokuva-arkisto:
Sihteeri

Yhdysmies Leppävirta:
Juha Laitinen, 050-3380501, juha_.laitinen@pp.inet.fi 

Internet:
Seppo Tossavainen, 040-3433377, seppo.tossavainen@pp1.inet.fi

Seuran sähköposti:
savonsuunta@gmail.com