Savon Suunta on Joroisissa, Varkaudessa ja Leppävirralla toimiva suunnistusseura.

Yhteystiedot

sasualue.jpgSavon Suunta

Kotipaikka: Varkaus
Toiminta-alue: Varkaus, Joroinen, Leppävirta
Perustettu vuonna 1955, jäseniä n. 80
Puheenjohtaja: Jukka Iivanainen, 040-9639575, jukka.iivanainen@mhy.fi

Johtokunta 2021

Varajäsenet:

Pekka Lehtiniemi, 040-7708481, pekka.a.lehtiniemi@gmail.com 
Jussi Männikkö, 0400-299310, jussi.mannikko@hotmail.com 

Hannu Tiusanen, 045-1250654,hannu.tiusanen@luukku.com

Jaostot 2021

Kilpailu

Kuntosuunnistus

Talous

Valmennus, nuoriso ja koulutus

Muut toimihenkilöt ja tiedot

Kilpailuihin ilmoittautumiset:
Reijo Ovaskainen, 0400-240489, reijo.ovaskainen@pp.inet.fi  

Karttavastaava:
Hannes Loikkanen, 040-8618609, hannesloikkanen@gmail.com

Seuran edustaja kokouksiin:
johtokunnan tai puheenjohtajan nimeämä henkilö

Leikekirja ja valokuva-arkisto:
Sihteeri

Yhdysmies Leppävirta:
Juha Laitinen, 050-3380501, juha_.laitinen@pp.inet.fi 

Internet:
Kullervo Hirvonen, 040-744 9788, kullervo.hirvonen@saunalahti.fi 

Seuran sähköposti:
savonsuunta@gmail.com